ЕКОНОМІЧНІСТЬ, ЕФЕКТИВНІСТЬ, НАДІЙСНІСТЬ — ПЕРЕВІР СВІЙ ВИБІР ПОЛЕМ
Третій рік поспіль агроконсалтингова компанія DYKUN втілює в життя унікальний проект — «Битва титанів». Його мета — презентувати аграріям останні технічні досягнення для підвищення рентабельності. Знайомство з технікою при цьому відбувається не статично, як на виставках, а в польових умовах.
Другий рік партнером проекту є група компаній «ТАК», що на Київщині. Сільгоспвиробник обробляє 14 тис. га землі, має власні елеваторні потужності, займається дистрибуцією насіння, добрив і ЗЗР.
У цьому році ареною «битви» стали високоврожайні посіви кукурудзи та соняшнику. Програма вмістила повний комплекс осінньо-польових робіт: збирання врожаю і його транспортування, післяжнивний обробіток за різними технологіями, сівба, внесення добрив та ЗЗР.
Максимальна наближеність до реальної експлуатації, а також можливість порівняти агрегати, випробувати їх та оцінити результати роботи привернули увагу понад півтори тисячі сільгоспвиробників з усіх регіонів України. Інтерес аграріїв до заходу підігрівав також колосальний відкладений попит на техніку. У 2014 році ринок сільгоспмашин обвалився. За даними митної статистики, торік в Україну було поставлено техніки на 560 млн дол., що майже вдвічі менше, ніж у 2013-му. В 2015 році ринок продовжив просідати. За оцінками імпортерів, за підсумками року буде продано імпортних тракторів, комбайнів та іншої сільгосптехніки на 200—250 млн дол.
Старт «Битві титанів» дав голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун. Він наголосив, що за тих політичних та економічних умов, які нині склалися, важливо, щоб галузь мала можливості для технічного переоснащення. Як би не змінювалася політична ситуація в країні, поля потрібно засівати, а врожай збирати. Водночас в кризу особливої ваги набувають найсучасніші технології та вміння їх застосовувати для підвищення рентабельності сільгоспвиробництва.
Участь у «Битві титанів» взяли 73 компанії. Всього було представлено 155 одиниць техніки, 102 з яких можна було протестувати.
Генеральним партнером заходу стала компанія «АМАКО», яка більше десяти років співпрацює з групою компаній «ТАК». Аграріям було показано в роботі трактори та інші машини, що відпрацювали не один рік і продовжують демонструвати високу ефективність та паливну економічність. Під знаком «економія пального» пройшла і презентація ключової новинки сезону — модернізованої серії тракторів Massey Ferguson MF 8600.
Як і торік, Case IH на «Битві титанів» зробив ставку на потужність (техніку представив офіційний дилер американського виробника Titan Machinery Ukraine). Аграріям було продемонстровано зернозбиральні комбайни серії Axial-Flow, включаючи флагманську модель AFX 9230. Машина працювала на соняшниковому полі з жаткою Franco Fabril. Переваги продемонструвала і ґрунтообробна техніка Case IH. Широкозахватні машини приводилися в дію трактором флагманської серії Quadtrac.
«New Holland Україна» привезла на «Битву титанів» одразу три новинки (техніку представив найбільший дилер виробника в Україні — «Європейська аграрна компанія», підрозділ компанії «Техноторг»). І якщо з модернізованим трактором Т8.410 аграрії мали змогу познайомитися в червні на «Агро 2015», то дві інші тільки починають брати участь у демонстраційних показах дилерів. Перша з них — оновлений зернозбиральний комбайн CR9.80. Друга новинка самохідний обприскувач серії Guardian.
«КУН Україна» провела польову презентацію посівного комплексу Espro 6000R. Новинка, виробництво якої розпочалося в 2015 році, вже доступна українським аграріям. Інша прем’єра — багатофункціональний дисколаповий агрегат Performer, який в компанії адресують господарствам, що перейшли чи планують переходити на сучасні технології обробітку ґрунту. Не обійшли увагою аграрії і тест-драйв самохідного обприскувача Parruda Stronger MA 3030. Машина є флагманом бразильського виробника сільгосптехніки Montana, який з 2014 року належить групі Kuhn.
Українське представництво австрійського виробника Pöttinger представило на «Битві титанів» модифікацію посівного комплексу Terrasem С з шириною захвату 8 м та одночасним внесенням добрив. Також учасники «Битви титанів» могли оцінити роботу ґрунтообробної техніки: оборотних плугів Servo та дискової борони Terradisc.
Серед інших презентацій: новий універсальний важкий культиватор Väderstad Opus; найпотужніший сільськогосподарський телескопічний навантажувач на українському ринку JCB Loadall 550-80 Agri від компанія «Агріматко»; причіпний обприскувач Europa польського виробника UNIA («Волинська фондова компанія»).
Під час «Битви титанів» відбулася презентація програми «Білоруський лізинг». На сьогодні це одна з найвигідніших фінансових пропозицій на українському ринку. Термін лізингу — до 36 місяців, авансовий платіж — від 25%. Угода укладається в гривнях без прив’язки до курсів валют. Застава та комісія — відсутні. Програма поширюється на всю білоруську техніку та обладнання сільськогосподарського призначення, а також вантажні автомобілі МАЗ. Не обійшлося й без новинок — аграрії мали змогу оцінити роботу розкидача твердих органічних добрив МТУ-18 «Бобруйськагромашу».
Доповнив програму «Битви титанів» показ техніки вітчизняних виробників. І, забігаючи наперед, відзначимо, що виступали наші машини далеко не в ролі статистів.
«Укрсільгоспмаш» вивів на поле комбайн «Скіф-230А» виробництва Херсонського машзаводу. Машина агрегатувалася з 8-рядковою кукурудзяною жаткою КМС-8. «Завод Кобзаренка» провів польову демонстрацію бункера-перевантажувача зерна ПБН-30 і тюковоза. Було на що подивитися і під час демонстрації техніки інших українських виробників. Так, ХТЗ представив трактор нової 240-ї серії, «Червона зірка» представила на «тест-драйв» нові посівний комплекс Alcor 10 і причіпний обприскувач Tetis 24, «Уманьферммаш» і «Лозівські машини» — новинки ґрунтообробної техніки, «Бердянські жатки» — жатки для збирання кукурудзи і соняшнику (ТМ John Greaves) та ін.
Окрім техніки, було представлено широкий асортимент шин, запчастин та різноманітних систем для сільгосптехніки. Зокрема, дніпропетровська компанія M-RAD продемонструвала систему захисту шин і гусениць Guard Tire власного виробництва.
Захід відвідали разом із власником нашого господарства відвідали демополе гібридів кукурудзи, соняшник не дивилися, бо його ми не вирощуємо. Найкращий урожай – гібрид кукурудзи від компанії Pioneer. Найбільше сподобалася техніка компаній New Holland, Case, Kuhn. Наступного року хотіли б побачити техніку і від зарубіжних, і від українських виробників, бо наша техніка дешевша, хоч і трохи не дотягує до зарубіжної.
На події був вражений технікою від Пьотінгер, хотів би, щоб лінійка Кейс була більш розкритою, а саме навісне та причіпне обладнання. Українська техніка не сподобалась. На подію ми приїхали втрьох, і всі задоволені. Запрошуйте нас наступного року.
Приїхав на Битву титанів разом з головним агрономом та комерційним директором. Найбільше сподобались: Vaderstad – хороша техніка і сервісне обслуговування, краще купувати лінійку, а не окремі агрегати; самохідний оприскувач Jacto (Агріматко Україна), глибокорозпушувач від Лозовские машины. Наступного року хотів би побачити більше тракторів у дії від різних виробників, щоб було продемонстровано один агрегат з різними тракторами, як вони працюють разом. Хотілося б, аби такі події проводили двічі на рік – навесні та восени, щоб можна було побачити ще більше техніки в роботі, особливо сівалки. Було б краще, якби техніка одного типу від різних виробників демонструвалась в дії одночасно – щоб був старт і фініш. На старті оголошували завдання для техніки, а на фініші оцінювали результат і представник компанії вже тоді розказував про неї.
Формат Битви титанів мені сподобався, цікава ідея демонстрації техніки в роботі. Особисто я провів цілий день біля техніки, а от на демо-поля не поїхав. В цілому гарний захід. Бажаю Вам і надалі розвиватися та покращувати його.
Найбільш цікавими для нас є сівалки для зернових від Пьотінгер та трактори на резинових гусеницях Кейс 500 к.с. і 600 к.с. По техніці наше господарство співпрацює тільки з компаніями Пьоттінгер, Кейс, Джон Дір. Ми приїхали на захід з конкретною метою, дивились лише техніку, тому на обмолотах не були, гібриди оцінили самостійно, сильно не загострювали своєї уваги на демо-полях. Зацікавили гібриди кукурудзи від Монсанти та соняшнику від Сингенти. Загальне враження позитивне, все сподобалося, дякую.
Мою увагу привернула ґрунтообробна техніка, їхав саме заради неї. Побачив все на що очікував. На IV Битві Титанів хотілось би побачити такі компанії, як: Клаас, Лемкен і Хорш. Все пройшло добре! Заходом задоволений, все у Вас склалося!
Цікаво було подивитися на плуг від компанії Пьоттінгер в роботі. Відкрили для себе жатки від вітчизняних виробників, наші нічим не поступаються закордонним, хоча особисто наше господарство співпрацює з компанією Пьоттінгер. Єдине побажання - проводити такий захід протягом 2-3 днів, а взагалі все дуже сподобалось.
На Битву титанів приїхали вдвох з агрономом і кожен знайшов те, що цікавило саме його. Особисто я з цікавістю спостерігав за технікою в роботі, особливо мене цікавили оприскувач. Агроном був на демо-полях, і надалі обов’язково засівайте, це цікаво. Щодо організації, не все пройшло ідеально, думаю, наступного року Ви це врахуєте. В цілому гарний захід.
Організаторами виставки-демонстрації техніки та технологій «Битва Агротитанів» є Громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» та агроконсалтингова компанія “DYKUN”
Ставши партнером, Ви отримуєте широкий спектр маркетингових опцій: розміщення логотипів на матеріалах заходу, роздатковий матеріал в пакеті учасника, виставкове місце, e-mail розсилки учасникам та багато іншого. Усі деталі можна уточнити у менеджера «Битви Агротитанів» за телефоном +38 (067) 470-82-06.
Ви можете заповнити форму-заявку на сайті «Битва Агротитанів» в розділі «Стати партнером». Також стати партнером можна, зв’язавшись з менеджером заходу за телефоном +38 (067) 470-82-06.
Ви можете заповнити форму-заявку на сайті «Битва Агротитанів» в розділі «Стати відвідувачем». Також стати відвідувачем можна, зв’язавшись з менеджером заходу за телефоном +38 (067) 470-55-63.
Керівник проекту
Реєстрація аграрних підприємств
Реєстрація комерційних компаній
Технічні питання (послуги оренди тракторів, комбайнів, навантажувачів, графік заїзду)
Організаційні питання (роздатковий матеріал, оренда обладнання, друк поліграфії, проживання)
Pr-менеджер (реєстрація ЗМІ)